Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.

KONTAKTY-E-SHOP

Stacirna.cz
Provozovatel e-shopu: IČ0 9879552
jp@stacirna.cz
tel: 778088158
Obchod online s.r.o.

Novinky Marketu

arr3Výdejní místo Podle Gusta Praha 1Mall Point - výdejní místo Podle Gusta Praha 1 - Národní 9  WEDO - Rozšiřuje možnosti, jak rychle a... arr3Inca Botanica prodejna PrahaCelý aktuální sortiment ihned na prodej podle Gusta obchod Prodejna dům F. Topič, Národní 9,... arr3Produktové fotoUpozornění v obchodě na dálku před skutečným nákupem v eshopu www.stacirna.cz Fotografie naši... arr3Obchod Praha 1Prodejna a výdejní místo objednávek na Národní 9, Praha 1 - vestibul uvnitř zde - v domě Otevřeno:... arr3Nealkoholické Víno Praha - víno bez alkoholu také ihned v centruAkce na víno bez alkoholu tento týden Nealkoholické víno - Nakupte kvalitní delakoholizované víno... arr3Na druhou adresu - doručení dárků pro obdarovanéKupte u nás dárek a my ho doručíme diskrétně, spolehlivě jako překvapení na druhou adresu pro... arr3Zasíláme na všechny výdejny Uloženka do celé ČRBalíkem na Uloženku do celé ČR - nabízíme Vám možnost odeslání zboží z Prahy k Vám na: VÝDEJNÍ... arr3Doprava objednávek - Rozvoz do domu i firmyDíky za Vaše kliknutí až sem - to co zde nabízíme je především rozvoz Vašich nákupů po Praze až... arr3Katalog dárků třeba jako Inspirace i pro VásKatalog Inspirace Letošní nabídka je opravdu bohatá. Z každé kategorie vždy to nejlepší.Lámete si... arr3Medové dorty Praha 1 -osobní odběr v centruAkce na MEDOVNÍK tento víkend v Praze. OSOBNĚ PRAHA ZDARMA+ Alergeny - Označení potravin prodej... arr3Alergeny + označení potravin a výrobků na produktové kartěOznačení potravin a výrobků na Stáčírně zde je viditelné označení před vlastním prodejem třeba... arr3Měrné jednotky a označení potravin a výrobků na produktové kartěInformace pro naše zákazníky před nákupem na dálku. Pokud nenajdete u našeho zboží, zejména...

AKCE MĚSÍCE

Cena pro vás: 229,0 Kč
Cena pro vás: 300,0 Kč

Nejlepší cena


Označování » Měrné jednotky
Měrné údaje jsou povinné údaje u balených potravinářských výrobků

Protože Vám nabízíme a prodáváme i balené potraviny, musíme Vám před nákup na dálku uvádět také měrné ceny, takže už i v e-shopu, kde si chcete koupit online.

Měrnou jednotkou množství se dle § 13 zákona o cenách rozumí 1 kilogram, 1 litr. Zákon o cenách ovšem určuje, kdy obchodníci nemusí měrnou cenu uvádět. Jedná se o tyto případy:
pokud je měrná cena shodná s prodejní cenou, u výrobků, u kterých by vzhledem k jejich povaze nebo účelu takové označení nebylo vhodné nebo by bylo zavádějící (jde například o různé dekorační  cukrovinky, čokoládové figurky a jiné výrobky fantaskních tvarů),u výrobků podléhajících významným změnám na objemu nebo hmotnosti (třeba pokrmy v prášku),při změně ceny z důvodu nebezpečí znehodnocení výrobku podléhajícího rychlé zkáze, (jedná se o výrobky, které vzhledem k blížícímu se datu spotřeby („spotřebujte do“) jsou ve slevě, a nebo kterým prošla doba minimální trvanlivosti),u kombinace různých výrobků v jednom obalu,u výrobků, které jsou nabízeny během poskytování služby (jedná se o zboží nabízené na jídelních lístcích při poskytování hostinských služeb či třeba při doplňkovém prodeji zboží u ubytovacích služeb),u dražeb a nabídky uměleckých děl a starožitností.

Tato povinnost se vztahuje i na e-shopy, jelikož i prostřednictvím e-shopu dochází k prodeji a koncový zákazník- spotřebitel, tak musí být informován stejným způsobem jako spotřebitel, který nakupuje v kamenném obchodě.

Ve smyslu zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, v platném znění, jehož je Česká obchodní inspekce dozorovým orgánem, je prodávající dle ust. § 12 odst. 1 povinen informovat v souladu s cenovými předpisy (viz níže) spotřebitele o ceně prodávaných výrobků nebo poskytovaných služeb zřetelným označením výrobku cenou nebo informaci o ceně výrobků či služeb jinak vhodně zpřístupnit.

Prodávající je při prodeji spotřebního zboží konečnému spotřebiteli povinen označit je cenou platnou v okamžiku nabídky a vztaženou k prodávanému jednotkovému množství zboží a určeným podmínkám, nebo je povinen zpřístupnit na viditelném místě informaci o této ceně formou ceníků, vývěsky nebo jiným přiměřeným způsobem.

Dále pak, pokud zákon o cenách nebo zvláštní právní předpis nestanoví jinak, musí být balené výrobky (tj. výrobky mražené, chlazené, příp. čerstvé, u kterých je již od výrobce uvedena jejich hmotnost) označeny

a) cenou baleného výrobku (dále jen "prodejní cena") a

b) cenou za měrnou jednotku množství výrobku (dále jen "měrná cena").

Povinnost tímto způsobem označovat výrobky, tzn. prodejní cenou současně s měrnou cenou, se vztahuje mimo jiné na balené potravinářské výrobky, které jsou v souladu se zvláštním právním předpisem (zák. č. 110/1997 Sb., v platném znění) označeny údajem o množství, objemu či hmotnosti výrobku.

Měrné jednotky v našem e-shopu postupně začínáme uvádět u všech produktů v detailu produktu, nebo na produktové kartě. Prodej v měrných jednotkách budete mít uveden postupně všude tam, kde to přesně vyžaduje zákon o ceně. Proto Vás upozorňuje předem na naši povinnost informovat Vás, naše zákazníky, spotřebitele v souladu s cenovými předpisy zakotvenými v § 12 zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, že pokud je tam nenajdete, rádi Vám je pošleme, sdělíme, doplníme, přepočítáme.