Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.

Zde můžete nakoupit přímo i bez objednání.

Rádi vám poradíme s výběrem

Provozovatel e-shopu:

firma: Obchod online s.r.o.

IČ: 098 79 552

Potřebujte poradit?

volejte: 778 088 158

Novinky Marketu

arr3Inca Botanica prodej PrahaCelý aktuální sortiment na prodej podle Gusta obchod. Máte zájem o nákup? Superpotraviny,... arr3Produktové fotoUpozornění v obchodě na dálku před skutečným nákupem v eshopu www.stacirna.cz Fotografie naši... arr3osobně na Praze 1Výdejní místo objednávek Kontaktujte nás na telefonu 778 088 158. Nákup lze vyzvednout v centru... arr3Nealkoholické Víno Praha - víno bez alkoholu také ihned v centruAkce na víno bez alkoholu tento týden Nealkoholické víno - Nakupte kvalitní delakoholizované víno... arr3Na druhou adresu - doručení dárků pro obdarovanéKupte u nás dárek a my ho doručíme diskrétně, spolehlivě jako překvapení na druhou adresu pro... arr3Zasíláme na všechny výdejny Uloženka do celé ČRBalíkem na Uloženku do celé ČR - nabízíme Vám možnost odeslání zboží z Prahy k Vám na: VÝDEJNÍ... arr3Alergeny + označení potravin a výrobků na produktové kartěOznačení potravin a výrobků na Stáčírně zde je viditelné označení před vlastním prodejem třeba...

AKCE MĚSÍCE

Cena pro vás: 4 399,0 Kč
Cena pro vás: 4 399,0 Kč

Nejlepší cena

Cena pro vás: 477,0 Kč
Cena pro vás: 350,0 Kč
Cena pro vás: 3 769,0 Kč

Označování » Měrné jednotky
Měrné údaje jsou povinné údaje u balených potravinářských výrobků

Protože Vám nabízíme a prodáváme i balené potraviny, musíme Vám před nákup na dálku uvádět také měrné ceny, takže už i v e-shopu, kde si chcete koupit online.

Měrnou jednotkou množství se dle § 13 zákona o cenách rozumí 1 kilogram, 1 litr. Zákon o cenách ovšem určuje, kdy obchodníci nemusí měrnou cenu uvádět. Jedná se o tyto případy:
pokud je měrná cena shodná s prodejní cenou, u výrobků, u kterých by vzhledem k jejich povaze nebo účelu takové označení nebylo vhodné nebo by bylo zavádějící (jde například o různé dekorační  cukrovinky, čokoládové figurky a jiné výrobky fantaskních tvarů),u výrobků podléhajících významným změnám na objemu nebo hmotnosti (třeba pokrmy v prášku),při změně ceny z důvodu nebezpečí znehodnocení výrobku podléhajícího rychlé zkáze, (jedná se o výrobky, které vzhledem k blížícímu se datu spotřeby („spotřebujte do“) jsou ve slevě, a nebo kterým prošla doba minimální trvanlivosti),u kombinace různých výrobků v jednom obalu,u výrobků, které jsou nabízeny během poskytování služby (jedná se o zboží nabízené na jídelních lístcích při poskytování hostinských služeb či třeba při doplňkovém prodeji zboží u ubytovacích služeb),u dražeb a nabídky uměleckých děl a starožitností.

Tato povinnost se vztahuje i na e-shopy, jelikož i prostřednictvím e-shopu dochází k prodeji a koncový zákazník- spotřebitel, tak musí být informován stejným způsobem jako spotřebitel, který nakupuje v kamenném obchodě.

Ve smyslu zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, v platném znění, jehož je Česká obchodní inspekce dozorovým orgánem, je prodávající dle ust. § 12 odst. 1 povinen informovat v souladu s cenovými předpisy (viz níže) spotřebitele o ceně prodávaných výrobků nebo poskytovaných služeb zřetelným označením výrobku cenou nebo informaci o ceně výrobků či služeb jinak vhodně zpřístupnit.

Prodávající je při prodeji spotřebního zboží konečnému spotřebiteli povinen označit je cenou platnou v okamžiku nabídky a vztaženou k prodávanému jednotkovému množství zboží a určeným podmínkám, nebo je povinen zpřístupnit na viditelném místě informaci o této ceně formou ceníků, vývěsky nebo jiným přiměřeným způsobem.

Dále pak, pokud zákon o cenách nebo zvláštní právní předpis nestanoví jinak, musí být balené výrobky (tj. výrobky mražené, chlazené, příp. čerstvé, u kterých je již od výrobce uvedena jejich hmotnost) označeny

a) cenou baleného výrobku (dále jen "prodejní cena") a

b) cenou za měrnou jednotku množství výrobku (dále jen "měrná cena").

Povinnost tímto způsobem označovat výrobky, tzn. prodejní cenou současně s měrnou cenou, se vztahuje mimo jiné na balené potravinářské výrobky, které jsou v souladu se zvláštním právním předpisem (zák. č. 110/1997 Sb., v platném znění) označeny údajem o množství, objemu či hmotnosti výrobku.

Měrné jednotky v našem e-shopu postupně začínáme uvádět u všech produktů v detailu produktu, nebo na produktové kartě. Prodej v měrných jednotkách budete mít uveden postupně všude tam, kde to přesně vyžaduje zákon o ceně. Proto Vás upozorňuje předem na naši povinnost informovat Vás, naše zákazníky, spotřebitele v souladu s cenovými předpisy zakotvenými v § 12 zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, že pokud je tam nenajdete, rádi Vám je pošleme, sdělíme, doplníme, přepočítáme.